Letos se koná již třetí ročník Koněpruského Masopustu se zabijačkou. Masky, bujné veselí a hodování vyvrcholí v sobotu 1. března už od 9,00 v místním komunitním centru (bývalé obecní škole). Bohatý celodenní program s tradičním masopustním průvodem a večerní tancovačkou si na základě zkušeností z minulých let opravdu užijete.

Ať dorazíte 1. března v jakýkoliv čas, nudit se nebudete. V dopoledních hodinách na vás čeká hodování čerstvých zabijačkových pokrmů (ovar, škvarky, guláš, prejt, jitrnice, jelítka a prdelačka), koblih a jiných dobrot od místních kuchařek s hudebním doprovodem, děti si budou moci pohrát v prostorách komunitní herny či využít dětské hřiště u školy. Od 13,00 hodin pokračuje veselí tradičním Masopustním průvodem vesnicí, ke kterému se můžete připojit ať s maskou či bez a ochutnat a popít co mají pro průvod připraveno obyvatelé Koněprus a Bítova. Vše vyvrcholí večerní tancovačkou s půlnočním pohřbíváním basy od 20,00.

Koněpruský Masopust je jednou z několika akcí v roce, které ve vesnici pořádá místní občanský spolek Komunitní centrum Koněprusy.  Výtěžek z akcí je použit na další akce tradičního vesnického charakteru jako například Letnice, Posvícení či Předadventní trhy.