Výroční koncert skupiny Klíč

 

    V sobotu 19.11.2022 od 18 hodin proběhla v Koněprusích akce, jaká u nás nejspíš ještě nikdy nebyla. V sále naší bývalé školy se uskutečnil výroční koncert legendární pražské folkové skupiny „Klíč“ ke 40. výročí jejího založení. Tato poměrně narychlo zorganizovaná akce postavila náš realizační tým před mnohé problémy a úkoly, jaké jsme dosud neřešili. Díky ochotě a nasazení všech, kteří se na přípravě koncertu podíleli, se však vše nakonec podařilo zvládnout, a tak se v sobotu v podvečer náš sál pozvolna naplnil téměř do posledního místečka posluchači a fanoušky této výjimečné hudební formace z naší i okolních obcí. Dorazilo však také nemálo návštěvníků z poměrně velké vzdálenosti. Byli to většinou ti, na které se již nedostalo místo na beznadějně vyprodaných pražských koncertech skupiny, a tak ani příliš nepřekvapí, že k nám někteří přijeli dokonce až z Vrchlabí.

 Skupina klíč vystupovala ve své pětičlenné sestavě a vystoupila pro mnohé možná poněkud překvapivě přímo na sále namísto na pódiu. Bylo to proto, že naše pódium bylo zkrátka příliš malé a celá skupina i se svým početným vybavením by se na něj prostě nevtěsnala. Není se čemu divit, vždyť během svého vystoupení vystřídali hudebníci více než 40 různých hudebních nástrojů, které museli mít pochopitelně vždy po ruce.   Skvělá hudba spolu s jedinečným pěveckým projevem interpretů byla pro všechny přítomné po celou dobu téměř dvouhodinového koncertu jedinečným zážitkem, a tak není divu, že na jeho konci celý sál aplaudoval loučícím se umělcům v stoje. Dobrá nálada pak byla po celou dobu znát i na interpretech samých, a ti již od samého počátku nešetřili chválou na prostředí, výzdobu sálu, přípravu celé akce i atmosféru celého večera. Zcela zaslouženě pak vystupující i mnozí návštěvníci chválili oba naše mistry zvuku, našeho souseda a kamaráda Jakuba Sýkoru a jeho kolegu Tomáše Novotného, kteří díky svému profesionálnímu mistrovství dokázali náš po akustické stránce zcela nevyhovující sál ozvučit tak, že někteří skalní fanoušci skupiny i její členové se shodli na tom, že výsledná kvalita zvuku předčila i mnohé mnohem větší a lépe uzpůsobené sály.

   Závěrem je třeba ještě poděkovat panu Václavu Havlíčkovi, díky jehož sponzorskému daru bylo vůbec možné tuto náročnou a nákladnou akci u nás uskutečnit, a rovněž naší paní farářce Janě Šmardové Koulové, která pro nás vystoupení skupiny Klíč u nás v Koněprusích domluvila.